پنج شنبه, ۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 27 رمضان 1443 Thursday, 28 April , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 11×

شهید سید حشمت الله آل ایوب

زندگی نامه :

وصیت نامه سید حشمت الله آل ایوب

«بسم رب الشهداء و الصدیقین»

ان الله اشترى من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فى سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعدا علیه حقا فى التوریه و الانجیل و القرآن و من اوفى بهده من الله فاستبشروا ببیعکم الذى بایعتم به وذلک هو الفوز العظیم. (سوره توبه آیه ۱۱۱ )

خداوند  تبارک و تعالى در قرآن مجید میفرماید : بدرستیکه خدا از مؤمنین جانها و اموالشان را خریدارى کرده است که به ازایش بهشت را به آنها عنایت فرماید.

 اینها جهاد مى‌کنند در راه خدا پس مى‌کشند اهل باطل را یا خودشان کشته مى‌شوند و این وعده قطعى است که خدا داده است در تورات و انجیل هم هست و در قرآن هم هست کیست که به عهد خود بیش از خدا وفا کند.

بشارت باد شما را در معامله‌اى که با خدا کردید این رستگارى بزرگ براى انسان است هان اى  شهیدان در جوار حق تعالى آسوده خاطر باشید که ملت پیروزى شما را به هدر نخواهد داد: امام خمینى بنام الله حرمت خون شهیدان و به نام او که آرامش بخش قلوب است و پوشاننده عیوب و آمرزنده ذنوب .

 و با سلام به حضرت خاتم الانبیاء محمد (ص) و حضرت على (ع)  حسین شهید و با سلام بر امام زمان (عج) یعنى مهدى موعود و با سلام و درود بى‌کران  بر نایب برحقش خمینى خستگى ناپذیر و این رساننده پیام خون شهدا به مردم ایران این مردم در صحنه و با سلام به بهشتى و ۷۲ تن شهیدش و با سلام به رجایى و باهنر و با سلام به رزمندگان ایثارگر این یاوران روح‌الله منادیان حزب‌الله و پیش قراولان جندالله و شما این مردم سلحشور و این مردمى که در تاریخ نام خود را با ایثارگریها یتان در تاریخ ثبت نمودید و مشت محکمى بر دهان این از خدا بیخبران و بر دهان استکبار جهانى و استعمارگران و استثمارگران کوبیدید .

چند کلامى و صیت دارم که با شما در میان میگذارم این حقیر میخواهم چند صباحى با شما صحبت بکنم و خیلى ممنونم که به حرفهاى من گوش فرا میدهید .

در این ایام حساس و سرنوشت ساز در این روزهایى که هر لحظه از لحظاتش خون عزیزى از عزیزان امت اسلامى در صحنه‌هاى پیکار حق علیه باطل به زمین ریخته و پیکر جوانان اسلام مانند لاله‌هاى بهارى در دفاع از حریم الهى پرپر میگردد در این زمان که تمام طاغوتیان زمان همه نیروهاى  شیطانى خود را جهت مهر کردن امواج خروشان انقلاب اسلامى و جلوگیرى از آن به سایر کشورهاى جهان بکار گرفته و از تحمیل هرگونه فشار و تدارک هر توطئه‌اى بر علیه ملت حزب الله خود دارى نمى‌نمایند، شما با گوش دادن به رهنمودهاى امام عزیزمان و اطاعت کردن از فرمایشات ایشان و حفظ و حراست از مرزها و خطهاى اسلامى‌یمان  و با نثار چند قطره خونى که داریم و تا آخرین قطره خونمان از این اسلام و این امام و این انقلاب و این شهدا دفاع خواهیم نمود و امیدواریم که هر دویمان در این راه موفق و پیروز باشیم.

ما در این راه آمده‌ایم تا با پیروزى اسلام و مسلمین خون شهدا یمان را بهدر نداده باشیم و حال اگر سعادتى نصیبمان شد و به فیض شهادت رسیدیم خدا را شکر مى‌کنیم و دعا میکنیم تا  خداوند تبارک و تعالى این فیض عظیم را نصیبمان گرداند.

و شما اى مردم و پدر  و مادرم و امام و آقایم مهدى (ع) برایم دعا کن تا شهادت را در آغوش بکشم و به قافله شهداى کربلاییان برسم .

خداوندا خودت این فیض شهادت را نصیبم کن، برایم دعا کنید تا شهید شوم از شما ملت  سلحشور ایران تمنا مى کنم که اگر در جنگ، در جبهه، و یا در شهر حقى از بیت المال را که نباید مصرف مى‌کرده‌ام مثلا در مصرف مهمات و یا غذا  و … مرا حلال کنید.
و از پدر و مادر خواهش و تمنا دارم و یک خواسته خیلى مشکل دارم که حتما این کار را برایم انجام دهند و آن حلالیت است که مرا حلال کنند از امام و اسلام مى‌خواهم که اگر نتوانستم وظیقه شرعى خود را نسبت به اسلام و انقلاب و امام و مردم آنطور که انجام دهم انجام نداده‌ام مرا حلال کنند تا خدا هم مرا ببخشد.

پیامى براى همسنگران مدرسه و دوستانم:

اى همسنگران مدرسه اگر احتیاج به نیرویى براى جبهه بود شما مشغول درس بودید یا در ماه مبارک رمضان بود یا در هر شرایطى دیگر تا مى‌توانید کوشش کنید و خود را به جبهه برسانید و احتیاج را برطرف کنید چون امام عزیزمان فرموده‌اند وقتى که در جبهه نیاز به افراد هست واجب کفایى است که شما به جبهه بروید هى نگویید بقیه میروند، شما خودت برو بگو من بروم، تا دیگران هم بیایند هى نگویید الان احتیاج خیلى ندارند چرا شما همیشه باید آماده آمدن به جبهه باشى.

 و هر موقع که نیاز به جبهه نیست خیلى جدى درس بخوانید چون فرهنگ ما از نظر مادى در سطح پایین هست و از همین لحاظ است که ما ضربه مى‌خوریم سعى کنید تا نیاز به نیرو براى جبهه ها نیست درس را خوب بخوانید چون آنهم جهاد است.
سعى کنید خواندن درستان براى خدا باشد و تلاش شما این باشد بى‌سوادى را از بین ببرید با یاد دادن به افراد بیسواد مملکت را با سواد کنید فرهنگ را بالا ببرید .

ما باید تلاش کنیم باید از خون شهدایى که ریخته شده  استفاده کنیم چون آنها خون ریختند تا من و شما بتوانیم درس بخوانیم به جبهه بیاییم و بهر صورت جهاد کنیم.

 برادران محترم به اخبار کاملا گوش کنید و به فرمایشات امام گوش فرا دهید، که ما هر چه داریم از خدا و پیامبر و امام داریم امام را دعا کنید و کاملا صحبتهاى امام را بشکافید و استفاده کامل بکنید نگذارید منافقین در این کشور سامان بگیرند.
نماز جمعه‌ها و دعاهاى کمیل و توسل و ندبه  و سمات و زیارت عاشورا را بخوانید براى اسلام زحمت بکشید. چون ما مدیون خون شهدا هستیم . خداى نکرده کارى نکنیم که شهدا از ما ناراحت شوند.

پیامى براى مردم :

ازوقتى استفتاء جدید امام را راجع به آمدن به جبهه شنیدم که فرمود اگر آمدن به جبهه نیاز شد بر هر کارى مقدم است وظیفه شرعى خود دیدم که دیگر در شهر نمانم  یعنى از آن اول جنگ هم مى‌خواستم به جبهه بیایم و خیلى عاشق این مکان مقدس بودم ولى با مشکلاتى که داشتم نتوانستم این سعادت را بدست بیاورم.

پیامى براى پدر و مادرم:

مادر اگر کوه از جایش تکان خورد شما خیلى استوار باش و نگذار منافقین شما را از آمدن بچه‌هایت منصرف کنند خودت داوطلب شو و به بچه هاى خود بگو به جبهه بروید .

پدرجان با تو مى‌گویم :

  شما مانند کوه از کوه هم استوارتر باش و در راه خدمت به اسلام و مسلمین دریغ مکن پدر و مادر شما تا بحال در راه خدمت به اسلام خیلى کوشا بوده‌اید انشاءالله خداوند تبارک و تعالى اجرش را به شما بدهد از آمدن بچه‌هایت به جبهه خیلى خوشحال باشید و آنها را به جبهه بفرستید، مبادا ناراحت شوید.
اگر شهید شدم مبادا برایم گریه کنید مبادا ناراحت شوید چون انسان سعادتى بالاتر از این بدست نخواهد آورد خدا را شکر کنید که این سعادت نصیب  شده براى من دعا کنید تا شهید شوم چون پیامبر اکرم(ص) در حدیث میفرماید:(( اول من یدخل الجنه الشهید))  ترجمه : اولین کسى که وارد بهشت مى‌شود شهید است

 خداوندا من خواستم به تو تقرب پیدا کنم و دیدم حضور در جبهه بهترین نوع تقرب است ، همانطورکه در حدیث قدسى داریم : اشرف الموت قتل الشهاده شریفترین مرگها ، مرگ شهادت است.

((من طلبنى وجدنى و من وجدنى عرفنى و من عرفنى عشقنى و من عشقنى عشقته ومن عشقته قتلته و من قتلته فعلى دیته و من على دیته فانا دیته))

ترجمه: آنکس که مرا طلب کند مى‌یابد آنکس که مرا یافت میشناسد و آنکس که مرا شناخت دوستم میدارد و آنکس که مرا دوستم داشت بمن عشق میورزد و آنکس که به من عشق ورزد من نیز به او عشق ورزیدم او را میکشم و آنکس را که به او عشق ورزیدم اورا میکشم و آنکس را که من بکشم خونبهایش بر من واجب است و آنکس که خونبهایش بر من واجب است پس من خودم خونبهایش هستم .

خداوندا تو را طلب میکنم تو هم مرا بپذیر .

خداوندا شهادت میدهم خدا بزرگتر از هر چیزى است و شهادت میدهم که غیر تو خدایى نیست و شهادت میدهم که محمد (ص) پیامبر و رسول خداست و شهادت میدهم علی (ع) ولى خداست.

الله اکبر اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولى الله .

مردم امام  را رها نکنید این اسلام و انقلاب را پشتیبانى کنید و نگذارید به این اسلام خدشه وارد کنند جبهه‌ها را خالى نکنید.

اى پدر و مادران بچه‌هایتان را به جبهه بفرستید و از آمدن بچه‌هایتان به جبهه مخالفت نکنید هى نگویید کسان دیگرى هستند که بروند فرزند شما و فرزند او و فرزند دیگرى باید به جبهه بروند تا جبهه‌ها پر شود. ( من آمده‌ام که دشمنان شما را بر زمین بزنم من آمده‌ام بزرگوارى شما را حفظ کنم : امام خمینى )

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»    

مورخ ۲۷/۳/۱۳۶۲   ««سید حشمت‌الله آل‌ایوب»» 

منبع : بنیاد شهید و امور ایثارگران